Menu
Ciekawe strony:

http://montownia.eu/windy-dzwigi-platformy-towarowe
http://www.nbp.pl
http://danuta-majewska.pl/stomatolog-dentysta-radom
Duża grupa zawodowa rodaków w Niemczech
W Niemczech, w roli opiekunki osób starszych, pracuje ponad 1000 Polek. Wiele z nich swój pobyt określa mianem katorgi, a polki chętne do wyjazdu ? rynkiem niewolnic. Jak jest w rzeczywistości? W jakich warunkach pracują? Czy są w tej pracy szanowane i doceniane? Jakie są ich przeżycia? Przytoczone opowieści z pewnością Was zaskoczą. Niestety, nie będzie to pozytywne zaskoczenie.

Dawniej emigrowało się z kraju, aby uniknąć represji albo z powodu różnic politycznych. Obecnie powodem naszych wyjazdów Polaków za granicę jest po prostu brak miejsc pracy. W naszym kraju nie można jej tak łatwo znaleźć, jak w Unii Europejskiej. A na dodatek, każda inna praca podjęta w Unii Europejskiej, jest o wiele lepiej płatna. Problem ten dotyka kobiet w różnym wieku, również tych przed emeryturą, które często w wyniku niefortunnych zdarzeń tracą posady, na których pracowały całe swoje dorosłe życie. Są więc zmuszone szukać jej za granicą.

W Niemczech statystycznie już co czwarta osoba osiągnęła 60-ty rok życia. To ta sytuacja jest właściwie głównym powodem zapotrzebowania na rynku pracy na osoby, które mogłyby podjąć pracę jako opiekunka osób starszych. Nasi rodacy coraz liczniej decydują się na podróże w szukaniu pracy w charakterze opiekunek w Niemczech.

Na forach internetowych wrze. Kobiety użalają się, prześcigając w opowiadaniu coraz to bardziej dramatycznych anegdot na temat podjętej tam pracy. Co gorsze, nasze opiekunki, które planują wyjazd do Unii Europejskiej, przeważnie nie wiedzą, gdzie i do jakiej osoby trafią. A przypadki bywają różne.
Duża grupa zawodowa rodaków w Niemczech
Zobacz również: Preparat Inca inchi - tajemnica urody bezpośrednio z amazońskiej dżungli
sitemap.xml