Menu
Ciekawe strony:

http://montownia.eu/windy-dzwigi-platformy-towarowe
http://www.nbp.pl
http://danuta-majewska.pl/stomatolog-dentysta-radom
Jakie błędy w diecie najczęściej popełniają kulturyści?
Szukasz skutecznej diety, która pozwoli Ci zgubić niepotrzebne kilogramy i będzie zarazem doskonałą podstawą do rozpoczęcia ćwiczeń? W takim razie musisz jak najszybciej zaznajomić się z treścią naszego czasopisma. Zapraszamy. Dziś będziemy mówić o tym, w jaki sposób dopasować sobie dietę. Wielu kulturystów zmaga się z tym problemem, jednak dzięki wiedzy praktycznej starszych znajomych i unikaniu ich błędów będziemy mogli dopasować doskonałą dietę.

Jednym z największych błędów osób zaczynających swoją przygodę z ćwiczeniami jest niecierpliwość. Znaczna część osób chce przejść z szybkiego trybu życia do zdrowej diety z dnia na dzień, domagając się natychmiastowych efektów. Przestawienie na inny typ diety wymaga poświęcenia, zwykle około trzech tygodni. Dostrzegalny efekt zmian zwyczajów żywieniowych możemy dostrzec po 21 dniach.

Kolejnym błędem, jaki popełniają często początkujący kulturyści jest niesystematyczne jedzenie. Nieregularne obiady, podjadanie wieczorami czy zbyt duży obiad to dobre tego przykłady. Tego typu sprawia, że w naszym organizmie magazynuje się tkanka tłuszczowa, czego przecież nie chcemy. Trzecią sprawą jest zbyt częste obserwowanie wagi czy korzystanie z centymetra. Na rezultaty swojej pracy musimy przecież czekać. Lepiej zrobić sobie fotkę i po krótkim czasie wykonać drugie, a następnie porównać.

Kolejnym potknięciem jest przejadanie się. Zamiast kilku małych posiłków, spożywamy trzy duże, przez co niepotrzebnie przyjmujemy zbyt dużą ilość kalorii. Podobnie jest ze zbyt częstym jedzeniem węglowodanów. Często spotykanym błędem jest też źle ułożona dieta. Warto w tej sprawie podglądać od innych albo polegać na wsparciu specjalisty, który pomoże nam zestawić ze sobą dania.

Nie należy także opierać swojej diety tylko na konserwach, warto gotować samodzielnie w domu, sekcjonując produkty tak, aby doskonale wpisywały się w naszą dietę. Warto pamiętać, że podczas uprawiania kulturystyki warto sięgać po suplementy dla sportowców, takie jak trec. Jeśli chcesz nabyć produkty tego producenta, zajrzyj tu: trec sklep.
Jakie błędy w diecie najczęściej popełniają kulturyści?
Zobacz również: Co jeść na kolację, gdy się odchudzamy?
sitemap.xml